LEGOLAND ® w Danii

LEGOLAND® w mieście Billund w Danii to najstarszy i jeden z największych parków z klockami LEGO na świecie. Co roku odwiedza go blisko 2 miliony gości. Zapraszam do 30 października, zaś nowo otwarty Lego House jest czynny cały rok!

Pobierz bezpłatny bilet dla dziecka>>>

Moc zabawy w Legolandzie© Via Ritzau, Ritzaus pressetjeneste 2019

Sukces LEGOLAND ® Billund w Danii tkwi w jego uniwersalności i ogromie atrakcji jakie oferuje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W tym podzielonym na kilka części parku znajduje się ponad 50 różnych atrakcji, dlatego większość  osób udaje się tu na minimum 4-5 dni.

LEGOLAND ® Billund w Danii to kraina zbudowana z 60 mln klocków, w której spełniają się marzenia. Pobyt w najstarszym i jednym z największych parków z klockami LEGO na świecie będzie frajdą dla całej rodziny.

© Via Ritzau, Ritzaus pressetjeneste 2019

Podpowiadamy kiedy warto się wybrać do LEGOLANDU i jak dojechać do Billund. Odkrywamy największe atrakcje parku LEGOLAND!

LEGOLAND® BILLUND – kolorowe miasteczko z klocków Lego

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby marki LEGO. A wszystko za sprawą Duńczyka Ole Christiansena, który w latach 30-tych XX wieku rozpoczął produkcję drewnianych zabawek i nazwał je LEGO czyli „LEg GOdt”, co oznacza „baw się dobrze”.

© Via Ritzau, Ritzaus pressetjeneste 2019

W duńskim LEGOLANDZIE dobrej zabawy nie brakuje! LEGOLAND® Billund Resort to region oferujący najbardziej znane atrakcje dla dzieci w Danii.

W tym podzielonym na kilka części-krain parku znajduje się ponad 50 różnych atrakcji, dlatego warto przyjechać tu na kilka dni.

Najsłynniejszym miejscem LEGOLANDU jest Miniland czyli świat tysiąca klocków z miniaturowymi budowlami, w tym strefą klocków Lego Duplo dla najmłodszych. Zobaczymy tu słynny Biały Dom, Statuę Wolności, ale też lotnisko, na którym kołują samoloty czy kanały z pływającymi statkami. Wszystko kolorowe i w miniaturze.

© Via Ritzau, Ritzaus pressetjeneste 2019

Starsi lubią poczuć moc adrenaliny na rollercoasterach i symulatorach lotu. Kraina piratów i rycerzy, LEGOREDO® TOWN czyli miasteczko na Dzikim Zachodzie, fascynujący świat podwodny w SEA LIFE™ czy magiczny świat ninja Mistrzów Spinjitzu w NINJAGO® – to największe atrakcje i gwarancja niesamowitej przygody w LEGOLANDZIE!

© Via Ritzau, Ritzaus pressetjeneste 2019

Jak to jest znaleźć się w domu z klocków lego? Zobacz jedyny na świecie  Dom z Klocków – LEGO® House! Czynny przez cały rok, część wstępów bezpłatna!

Najnowszą, topową atrakcją parku jest jedyny na świecie LEGO® House czyli wyjątkowe centrum kreatywności, w środku której na gości czeka 12 000 mkw interaktywnej zabawy …25 milionami klocków LEGO®

Nową atrakcją Legolandu jest otwarty w 2017 r. Lego® House czyli niezwykłe centrum kreatywności. Wyglądem przypomina budowlę stworzoną z ogromnych klocków LEGO, a w środku goście będą mogą korzystać z mnóstwa inspirujących atrakcji.

Na samym środku LEGO Square (wejście bezpłatne) czeka na Was niezwykła budowla – jedna z największych na świecie wykonanych z klocków. Drzewo „Tree of Creativity” – ma ponad 15 metrów wysokości, a jakością i detalami wykonania zaskoczy nawet największych entuzjastów LEGO. Ten unikalny model został wykonany z 6 316 611 standardowych klocków LEGO bricks, a jego złożenie zajęło aż 24 350 godzin.

Tutaj można wcielić się w reżysera filmu, sterować robotami, budować własne miasta czy zjeść obiad przygotowany przez ludziki LEGO a wszystko w 4 strefach doświadczeń (Expierience Zones).

Co ważne, Dom LEGO jest otwarty przez cały rok i stanowi świetne uzupełnienie, albo kolejny powód by odwiedzić LEGOLAND Billund.

Pomysł stworzenia Domu LEGO, będącego swoistym centrum kreatywności, zrodził się już 9 lat temu. W konkursie wybrano projekt znanego duńskiego architekta Bjarke Engelsa, który wymyślił konstrukcję składającą się z 21 modułowych elementów nałożonych na siebie tak, aby przypominały budowlę z klocków wielkiej skali. W skład kompleksu wchodzą strefa biletowana  w 4 kolorach i strefa ogólnodostępna (biała – bezpłatna).

Kiedy jechać do Legolandu? Jak taniej kupić bilety?

W sezonie 2019 Legoland Billund będzie otwarty z przerwami od końca marca do 30 października. Jeśli nie jesteśmy zmuszeni do wyjazdu w miesiącach wakacyjnych, warto wybrać się tam wiosną lub jesienią. Przed i po sezonie możemy liczyć na tańsze bilety i niższe ceny zakwaterowania.

© Via Ritzau, Ritzaus pressetjeneste 2019

Jak dojechać do Legolandu?

Większość turystów udaje się do Legolandu samochodem. Wsiadamy zatem na prom do Szwecji, by szybko przez most dojechać do Danii, i po 3 godzinach być już w Billund. Taka podróż gwarantuje, że najmłodsi nie znudzą się ani nie zmęczą podróżą. Promy TT Line oferują bowiem moc atrakcji dla dzieci.

Hotel Zamek© Via Ritzau, Ritzaus pressetjeneste 2019

Noclegi w LEGOLAND® Billund

Obok atrakcji jakie oferuje park, goście zwracają także uwagę na bogatą bazę noclegową w Billund. Region oferuje duży wybór obiektów, od urządzonego w pirackim stylu połączonego z parkiem, 4-gwiazdkowego hotelu Legoland, poprzez zbudowany w konwencji rycerskiego zamku hotel Castle LEGO®, aż po bogatą ofertę tanich domków kempingowych (LEGOLAND Holiday Village i Lalandia Billund).

Pokój w Zamku Lego© Via Ritzau, Ritzaus pressetjeneste 2019

Legoland Billund Safari

Giskud Zoo czyli zwierzęta na wyciągnięcie ręki

Odwiedzając Legoland warto wpaść też do oddalonego o 25 km Givskud ZOO, gdzie możemy oglądać zwierzęta jak na typowym safari, czyli zza szyb auta.

Oddalone 25 km od parku LEGOLAND Givskud Zoo to kolejne, niesamowite miejsce w duńskim kompleksie rozrywkowym. Tu można stanąć oko w oko z dzikimi zwierzętami i oglądać je jak na typowym safari, czyli zza szyb auta. Zjawiskowe zoo o powierzchni ok. 6,5 tys. mkw znane jest zwłaszcza z Parku Lwów, dla którego rokrocznie przyjeżdża ok. 400.000 gości. Ale na odwiedzających czekają też goryle, wilki i słonie. Warto przenieść się również do epoki lodowcowej i obejrzeć liczącą 50 modeli wystawę dinozaurów – wszystkie są naturalnych rozmiarów!

Lego Hotel© Via Ritzau, Ritzaus pressetjeneste 2019

Zaplanuj wizytę w Legolandzie, wszystko o Legolandzie po polsku!!!>>

Giskund Zoo czyli zwierzęta na wyciągnięcie ręki, po polsku>>>

Rejsy De Luxe TT-Line
Zapisz się do newslettera
Adres email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *