Bornholm w sam raz na rowerowe wycieczki

Rowerowe Eldorado, czyli Bornholm

Wyspa Bornholm jest stworzona dla turystyki rowerowej. Wspaniałe warunki przyrodnicze. Utwardzone i dobrze przygotowane 235 kilometrów ścieżek rowerowych, wyznaczonych z daleka od ulicznego ruchu skusi nawet najbardziej wybrednych rowerzystów.

Wypożycz rower na Bornholmie

Na Bornholmie działa sieć wypożyczalni usytuowanych na polach kempingowych, przy sklepach rowerowych, ośrodkach wypoczynkowych, bądź funkcjonujących samodzielnie. W Ronne, warto od razu w porcie skierować się do Centrum Informacji Turystycznej Velkomstcenter. Zaopatrzymy się tu nie tylko we wszystkie niezbędne informacje dotyczące wyspy, mapę tras rowerowych, ale również można pożyczyć rower w działającej obok centrum Bornholms Cykelundlejning.

rowerem przez Bornholm

Szlaki rowerowe na Bornholmie

W Ronne ma swój początek większość szlaków dla rowerzystów, oznaczonych zieloną tablicą z napisem cykelvej. Można wybrać 37-kilometrową, jedną z najbardziej zielonych tras, prowadzącą do Arsdale przez wspaniałe bukowe lasy i pagórki lub zwiedzić centrum wyspy jadąc szlakiem łączącym Ronne z „bornholmską Riwierą” znajdującą się na północnych wybrzeżach.

Fotografuj Bornholm

Po drodze mamy szanse zrobienia ciekawych zdjęć jednemu ze słynnych okrągłych kościołów w Nyker, gdzie wedle legendy ukryli swój skarb Templariusze, a także przejechać przez skalny wąwóz i zaczerpnąć wody z największego w Danii wodospadu w Allinge. Osoby zmęczone przejażdżką i postojami w miejscowych wędzarniach śledzi i lokalnych browarach, mogą wrócić autobusem należącym do miejscowej sieci BAT, która gwarantuje możliwość przewozu rowerów.

Wakacyjne Oferty TT-Line
Zapisz się do newslettera
Adres email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *