Bornholm w sam raz na rowerowe wycieczki

Rowerowe Eldorado, czyli Bornholm

Wyspa Bornholm jest stworzona dla turystyki rowerowej. Wspaniałe warunki przyrodnicze. Utwardzone i dobrze przygotowane 235 kilometrów ścieżek rowerowych, wyznaczonych z daleka od ulicznego ruchu skusi nawet najbardziej wybrednych rowerzystów.

Wypożycz rower na Bornholmie

Na Bornholmie działa sieć wypożyczalni usytuowanych na polach kempingowych, przy sklepach rowerowych, ośrodkach wypoczynkowych, bądź funkcjonujących samodzielnie. W Ronne, warto od razu w porcie skierować się do Centrum Informacji Turystycznej Velkomstcenter. Zaopatrzymy się tu nie tylko we wszystkie niezbędne informacje dotyczące wyspy, mapę tras rowerowych, ale również można pożyczyć rower w działającej obok centrum Bornholms Cykelundlejning.

rowerem przez Bornholm

Szlaki rowerowe na Bornholmie

W Ronne ma swój początek większość szlaków dla rowerzystów, oznaczonych zieloną tablicą z napisem cykelvej. Można wybrać 37-kilometrową, jedną z najbardziej zielonych tras, prowadzącą do Arsdale przez wspaniałe bukowe lasy i pagórki lub zwiedzić centrum wyspy jadąc szlakiem łączącym Ronne z „bornholmską Riwierą” znajdującą się na północnych wybrzeżach.

Fotografuj Bornholm

Po drodze mamy szanse zrobienia ciekawych zdjęć jednemu ze słynnych okrągłych kościołów w Nyker, gdzie wedle legendy ukryli swój skarb Templariusze, a także przejechać przez skalny wąwóz i zaczerpnąć wody z największego w Danii wodospadu w Allinge. Osoby zmęczone przejażdżką i postojami w miejscowych wędzarniach śledzi i lokalnych browarach, mogą wrócić autobusem należącym do miejscowej sieci BAT, która gwarantuje możliwość przewozu rowerów.

Bonus Card
Zapisz się do newslettera
Adres email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *