Bornholm szlak

Rodzinne wczasy na Bornholmie – to takie łatwe

Spokojny Bornholm, urocza duńska wyspa położona bardzo blisko Polski, zdecydowanie różni się od reszty Danii. A to za sprawą ciepłego, iście śródziemnomorskiego klimatu, dzięki któremu na Bornholmie rosną figi.

Egzotykę wyspy poczujecie z chwilą, gdy postawicie stopę na jej gościnnym wybrzeżu. Idźcie na spacer plażą w Dueodde, której niespotykanie drobny i delikatny piasek używany był niegdyś do wyrobu klepsydr. Cieszcie się słońcem – jest go tu więcej niż gdziekolwiek indziej w Danii. Ciepłe promienie znajdą Was zarówno na klifowym wybrzeżu ze wspaniałym widokiem Hammershus – największych ruin zamku w północnej Europie, jak i w trakcie rowerowej przejażdżki przez Almindingen- trzeciego pod względem wielkości obszaru leśnego w Danii.

Bornholm wybrzeże

Rodzina i Bornholm

Spacerując po wyspie napotkacie kolorowe domki rybaków zanurzone w przepysznej zieleni winogron i drzewek figowych. Umiarkowany klimat, wspaniałe plaże z drobnym, białym piaskiem na południu wyspy – wszystko to sprawia, że Bornholm jest prawdziwym magnesem dla rodzin. Rodzina i Bornholm to idealnie dobrana kombinacja – wyspa oferuje mnóstwo atrakcji na wysokości dziecięcego wzroku.

Bonus Card
Zapisz się do newslettera
Adres email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *