Bornholm las

Przygody dla małego i dla dużego na Bornholmie

Jednym z powodów ogromnej popularności Bornholmu jest jego zróżnicowane ukształtowanie. Podczas gdy na północy królują malownicze, klifowe skały, część południowa stanowi istną oazę dla rodzin z dziećmi.

Przylądek Dueodde, najbardziej wysunięta na południe część wyspy to popularne miejsce letniej rekreacji. Hotele, campingi, domy letniskowe położone w sosnowych lasach stanowią świetny punkt wypadowy na podróże po całej wyspie. Ale prawdziwym powodem ogromnej popularności tego miejsca są wspaniałe, szerokie plaże, uważane za najpiękniejsze w Europie. Ich nadzwyczaj drobny i biały piasek służył przed wiekami do wypełniania klepsydr.

Bornholm plaża

Czysta woda o turkusowym odcieniu i nieznanej na naszym wybrzeży przejrzystości oraz łagodnie nachylone dno stwarzają idealne warunki do kąpieli. Dzieci mogą bezpiecznie baraszkować na rozległych płyciznach. Dodatkową atrakcją są towarzyszące plażom pola ruchomych wydm, które dochodzą do kilkunastu metrów. Przebywanie na wydmach jest dozwolone, co stanowi wspaniałą gratkę dla uwielbiających skoki i biegi najmłodszych. Warto również pokonać 196 stopni i wspiąć się na latarnię morską, skąd rozpościera się wspaniały widok na morze, plaże i południowy Bornholm. Po drodze można wypożyczyć rowery, wpaść na smakowite lody, kupić morskie pamiątki.

Odwiedźcie park rozrywki Joboland

Na Bornholmie nasze dzieci na pewno nie będą się nudzić, a i dla dorosłych wyspa przygotowała wiele atrakcji. Odwiedźcie park rozrywki Joboland lub muzeum NaturBornholm, gdzie poznacie historię Bornholmu, która miała swój początek w okolicach równika 400 milionów lat temu. Swoje dzieci możecie zabrać też do Muzeum Motyli w Nexø albo do Centrum Kultury Średniowiecznej w Østerlars – tam w otoczeniu starych domów, warsztatów, rycerzy i dawnego uzbrojenia naprawdę poczujecie atmosferę średniowiecznych czasów.

Najłatwiejszym sposobem na udane wakacje jest zaopatrzenie się w tzw. Bilet Rodzinny, który umożliwia całej rodzinie (do 5-ciu osób) wstęp do wielu wybranych atrakcji i do licznych restauracji lub daje 50- procentowy rabat. Bilet Rodzinny kosztuje 945 koron i jest ważny przez 10 dni. Można go kupić w biurze Informacji Turystycznej w Ronne.

Bonus Card
Zapisz się do newslettera
Adres email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *