Po Szwecji na dwóch kółkach

Skania -tak blisko Polski, tak ciekawy kierunek na choć kilkudniową wycieczkę rowerową. Dlaczego? Bo Skania ma prawie wszystko, co do rowerowego szczęścia potrzeba! Zapraszamy do wędrówki po Skanii z Karolem Wernerem i National Geographic, partnerem TT Line.

Zdjęcie i prawa autorskie: Kalor Werner. Pochodzi z bloga „Kołem się toczy”.

Kalor Werner, autor świetnego bloga „Kołem się toczy” opowiada, że szwedzka Skania to:

„Parki narodowe, rezerwaty natury, kapitalne plaże, klify, super jedzenie, tajemnicze zabytki, sauny, klimatyczne wioski rybackie, a wszystko to połączone ciągnącymi się przez setki kilometrów ścieżkami rowerowymi. Co właśnie cieszy nas najbardziej, bo to rower będzie naszym głównym środkiem transport przez najbliższy tydzień!”

Zapraszamy do przeczytania relacji umieszczonej na blogu Karola Wernera i obejrzenia wspaniałych zdjęć z rowerowej wyprawy po Skanii, a także zasięgnięcia praktycznych informacji:

Jak jest w Skanii? Moje rowerowe wrażenia z jazdy wzdłuż wybrzeża Bałtyku + porady praktyczne>>

Skania na weekend! 25 najbardziej klimatycznych miejsc w Szwecji [+mapa]>>>

Absolutnym hitem są filmy, jakie Karol Werner zrobił podczas pobytu. Koniecznie je zobaczcie!

Ciekawostki o SZWECJI. Wszyscy mamy coś z WIKINGÓW!

Dzień Dobry SZWECJA!

Skanię najlepiej poznawać na dwóch kółkach. Weź ze sobą rower

Podróżując na rowerowym siodełku jesteś znacznie bliżej natury. Jedź rowerem przez leśne polany, urokliwe doliny, duże i głośne miasta albo trasy, na których nie ma samochodów. Jeżeli lubisz pokonywanie dużych odległości, naciśnij mocniej na pedały na jednej z tras długodystansowych.

Wybierz się na odprężającą wycieczkę wokół wyspy Ven, która jest najpopularniejszą trasą rowerową w Skanii. Wypożycz jeden z żółtych rowerów lub tandem, idealnie pasujących kolorem do pięknych pól rzepaku w wiosenny dzień.

© Mickael Tannus

KATTEGATTLEDEN – Jedź rowerem wzdłuż zachodniego wybrzeża Skanii.

Ty masz rower. My mamy odpowiednią trasę. Ten długi szlak rowerowy ciągnie się przez 370 km od Helsingborga do Göteborga. Jest on podzielony na siedem odcinków o długości od 22 do 74 km i prowadzi wzdłuż jednego z najpiękniejszych wybrzeży na świecie, mijając formacje skalne i niesamowite klify. Jedziesz nie przecinając  drogi dla samochodów. Ani nie spotykając żadnego motorowego pojazdu na czterech kołach.

SYDOSTLEDEN – Z Simrishamn do Smalandii

Otwarta latem 2016, Sydostleden to licząca 270 km trasa rowerowa biegnąca wzdłuż południowo-wschodniego wybrzeża, z Simrishamn na południu Skanii do Växjö w Smalandii. Pokonaj rowerem kilometry tras przecinających bardzo zróżnicowane tereny: od jedwabiście gładkich, piaszczystych plaż na południu, po głębokie, ciemne lasy Smalandii.

Czy wiesz, że? Z łatwością możesz zabrać rower do pociągu lub autobusu. Nie zapomnij kupić biletu na rower.

Zdjęcie: ©Apelöga

 

Bonus Card
Zapisz się do newslettera
Adres email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *