Nurkowanie w podwodnej dżungli

Bałtyk od strony Bornholmu pozytywnie zaskoczy każdego nurka. Przygotujmy się na ciekawe nurkowanie pośród zapierającej dech podwodnej dżungli. Rozległe kobierce o barwach od bordowej przez żółtą, aż po jaskrawo-zieloną, to tutejsza norma. Gdzieniegdzie widać piaszczyste, żółte dno, zaś ponad 15 metrowa widoczność pozwalała bez trudu obserwować stada kiełży morskich, ławice dobijaków, nagle wyskakujące z piachu flądry, a nawet pojedyncze węgorzyce.

Na wyspie w zasadzie można nurkować bez względu na pogodę, bo zawsze znajdzie się zawietrzna strona, bez fal i mocnych prądów, z dogodnym zejściem z brzegu. Odległość od bazy w Ronne do wybranego nurkowiska nie stanowi żadnego problemu, bo z każdego miejsca jest nie dalej niż 30 km. Nurkowanie dostarcza wspaniałych wrażeń również ze względu na ukształtowanie dna, płynie się poprzez tunele, rafy, wśród bazaltowych skał, przy temperaturze wody ok. 18 stopni w letnich miesiącach.

Ciekawe miejsca nurkowe to tunele i resztki drewnianych wraków w okolicy Hullehavn i Svenskehavn, jaskinie-kawerny obok zamku Hammersus, resztki wraku Evi Antonatos na płyciźnie obok Ronne, nocne nurkowanie z plaży Sorthat, wąwozy skalne i uskoki w Lysted.

Bonus Card
Zapisz się do newslettera
Adres email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *