Norweska architektura – Oslo rośnie w oczach!

Chodząc po Oslo, szczególnie przy jego przybrzeżnej części od razu w oczy rzucą nam się wszędobylskie Żurawie. Budowlane oczywiście.

#Oslo w budowie

Oslo rośnie w oczach i to naprawdę widać.

Pozamykane ulice pełne profesjonalnego sprzętu (ale nigdy nie są pozamykane dla przechodniów!). Codzienność w Oslo. Wiecie co, to zadziwiająco nie wpływa źle na panoramę/krajobraz miasta. Może właśnie poprzez schludność wszystkich przedsięwzięć.

Oslo jest niesamowicie czystym miastem!

#Oslo

Oslo i jego okolice jest pełne wszelkiego rodzaju atrakcji. Ja musiałem się na coś zdecydować podczas tego krótkiego pobytu, choć muszę przyznać, że niektóre decyzje i wybory były bardzo trudne. Sztuka, historia, architektura, punkty widokowe, krajobrazy i natura. Wystawy współczesnych artystów, stare łodzie wikingów czy park z odjechanymi rzeźbami w centrum miasta. Jest w czym wybierać.

Warto po Oslo po prostu pochodzić, może nawet trochę pobłądzić. Dać się ponieść i zobaczyć co skrywają poszczególne uliczki. Tutejsza architektura zachwyca, a w połączeniu z pięknymi widokami Fiordu Oslo nie można się oderwać. Ja mógłbym błądzić godzinami, no ale czas uciekał.

#Fiord Oslo

To tak naprawdę namiastka ‘prawdziwych’ – dużych fiordów, jednak zdecydowanie warto odnaleźć punkty widokowe w Oslo i okolicy, które pozwolą nam cieszyć się widokiem.

Mapa z zaznaczonymi punktami i 24h bilet na metro gwarantują niezapomniane widoki!

Bonus Card
Zapisz się do newslettera
Adres email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *