Bornholm muzeum

NaturBornholm to nie jest park rozrywki ani zwykłe muzeum

NaturBornholm prezentuje nową jakość w sztuce przedstawiania świata wokół nas. Każdy, kto pragnie odkryć tajemnice wyspy, poznać jej niespodzianki, odnaleźć skalistą dzikość północnej strony czy też spokój pięknych plaż południowego wybrzeża, powinien swoją przygodę z wyspą rozpocząć właśnie w tym niesamowitym miejscu.

Tutaj poznawanie przyrody urzeka swoją prostotą, a przewodnicy udzielą wyczerpujących informacji w języku polskim. Już pierwsze kroki zwiedzania działają na wszystkie zmysły. Wejściowy korytarz przedstawia istniejącą harmonię między podstawowymi elementami natury: ziemią, ogniem, wodą i powietrzem.

 

Bornholm Muzeum 2

Spotkanie z dinozaurami w NaturBornholm

Dinozaury, krokodyle i żółwie były kiedyś dominującymi elementami bornholmskiej fauny. W centrum edukacyjno-eksperymentalnym NaturBornholm w Aakirkeby można na własne oczy obejrzeć zarówno bogactwo przyrody Bornholmu, jak i dramatyczny proces powstawania wyspy: potęgę działania lodowców, jedyne znalezisko dinozaura na terenie Danii, bornholmskie ptaki i proces powstawania morskich fal. To jednocześnie doskonała rozrywka, nauka, eksperyment i niezapomniane przeżycie.

Sala odkryć to wielki plac zabaw – eksperymentarium, gdzie można pogłębić swoją wiedzę i zrozumieć procesy zachodzące w naturze. Jednego dnia możecie stworzyć własny wzór nadruku na koszulce a innym razem doświadczyć bezpośredniego kontaktu z żywymi rybami lub rakami.

Bornholm muzeumSala przeszłości to miejsce, w którym można poznać rozwój ewolucyjny roślin i zwierząt. Tu można spotkać jurajskie plezjozaury, drapieżnego dromeozaura i inne prehistoryczne istoty żyjące niegdyś na wyspie, a w kredowej lagunie zobaczyć żywe kajmany, żółwie i ryby spokrewnione z piraniami.

Sala teraźniejszości to informacje wyświetlane na wielkich żaglach, ogromne akwarium z bałtyckimi rybami, terraria z innymi żywymi zwierzętami, modele i eksponaty. To fascynująca całość opisująca przyrodę Bornholmu oraz sposoby wykorzystania jej zasobów przez człowieka.

Bornholm

Polowanie na trylobita

NaturBornholm, interaktywne muzeum przyrodnicze, organizuje w każdy piątek lipca i sierpnia ekscytującą ekspedycję z polskim przewodnikiem, w poszukiwaniu geologicznych skamieniałości. W ciągu dwugodzinnej wycieczki, pod fachowym okiem, znajdziesz unikalną bornholmską pamiątkę – skamieniałość graptolita, trylobita, ortocerasa lub brachiopoda. Zobaczysz najpiękniejszy wodospad na Bornholmie. Weźmiesz udział w ekspresowym kursie rozpoznawania bornholmskich skał.

hanna.piorska@naturbornholm.dk
+45 30916230 (kontakt po polsku)

Bonus Card
Zapisz się do newslettera
Adres email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *