Dżungla, dinozaury i wino

Pełna niespodzianek dżungla

Doskonałym miejscem wypadowym jest leżące na wschodnim wybrzeżu Nexo, największy port rybacki wyspy. Jeżeli zawitacie do tej gościnnej przystani, nie odmówcie sobie wyprawy do pełnej niespodzianek dżungli. Bornholmski Park Motyli i Kraina Tropików to dzikie miejsce – przekonacie się jak wygląda prawdziwa dżungla, poczujecie tropikalny klimat i zobaczycie motyle we wszystkich stadiach: od jaja do larwy, od larwy do poczwarki, od poczwarki do wielobarwnego motyla. 1000 motyli żyje tu obok papug i mrówek w ogromnej szklarni.

Wystrzel z katapulty

W Nexo warto wypożyczyć rowery, by obejrzeć część południową wyspy, a trasy zostały tak wytyczone, by rowerzyści, bez względu na wiek, nie mogli się nudzić. Można zatrzymać się na dłużej w Centrum Kultury Średniowiecznej w Østerlars, by obejrzeć rycerzy walczących konno lub wręcz, postrzelać z katapulty, wziąć udziałów w lepieniu garnków, pieczeniu chleba lub naprawianiu zbroi w jednym z licznych warsztatów.

Dinozaury, krokodyle i żółwie

Podróż w jeszcze bardziej odległe czasy oferuje centrum edukacyjno-eksperymentalne NaturBornholm w Aakirkeby. Przekonajmy się, że dinozaury, krokodyle i żółwie były kiedyś dominującymi elementami bornholmskiej fauny, na własne oczy zobaczmy zarówno bogactwo przyrody Bornholmu, jak i dramatyczny proces powstawania wyspy: potęgę działania lodowców, jedyne znalezisko dinozaura na terenie Danii, bornholmskie ptaki, dowiedzmy się jak powstają morskie fal. NaturBornholm to jednocześnie doskonała rozrywka, nauka, eksperyment i niezapomniane przeżycie, a wycieczką w głąb czasu można odbyć słuchając pasjonujących opowieści w języku polskim.

Zabytkowe samochody

Zwiedzając południowy Bornholm trudno ominąć Pedersker z oryginalnym muzeum starych ciągników (m.in. John Deere, Fordson, Ferguson), zabytkowych samochodów (Chevrolet z 1929, Lloyd z 1957), motocykli i silników Jednak główną atrakcją tego miejsca jest największa w Danii i jedyna na Bornholmie winnica, w której jej właściciel Jesper Pulsen oferuje doskonałe, porzeczkowe wino.

Bonus Card
Zapisz się do newslettera
Adres email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *