Czerwone zachody słońca

Port i przystań Gudhejem

Leżące w centralnej część północnego wybrzeża Bornholmu Gudhejem to szczególne miejsce. Port i przystań Gudhejem powstałe wśród klifowych skał, które stromo wznoszą się nad portem, nadają zatoce oraz miastu unikalnego kolorytu. Czerwone zachody słońca, powietrze przesycone zapachem dzikich róż i nagrzanych skał nadaje temu miejscu iście śródziemnomorskiego klimatu.

Słońce nad Gudhejem

Liczące ok. 900 mieszkańców Gudejem to jeden z największych ośrodków turystycznych Bornholmu. Urokliwe położenie u stóp góry Bokul, czerwone dachy domostw, strome uliczki, domy o niebieskich, czerwonych i żółtych fasadach z białymi malwami, to tylko niektóre zalety tego miejsca. Miasteczko od ponad stu lat przyciąga zwabionych jego urokiem artystów, słynie z huty szkła Glasrogerii, w której możemy zobaczyć proces postawania szklanych arcydzieł, z ręcznie dmuchanego szkła. Nie można również ominąć wędzarni śledzi z jej sztandarowym przysmakiem Słońce nad Gudhejem i doskonałego bufetu rybnego.

Listed Havn i Svaneke Havn

Kolejne dwie mariny Listed Havn i Svaneke Havn leżące na wschód od Gudejem, to prawdziwy raj dla amatorów fotografii, piaszczystych plaż, trollingu i nurkowania. W okolicy znajdują się kawiarnie, restauracje, a także centrum sztuki złotniczej.

Około 300 metrów od portu, u dołu szerokiego na 100 m klifu leży mała lokalna plaża Hol doskonałe miejsce do nurkowania i plażowania w iście śródziemnomorskiej aurze.

Bonus Card
Zapisz się do newslettera
Adres email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *