Bornholm – podróż promem i kamperem!

Wiecie, że TT-Line uruchomiło nowe połączenie Świnoujście – Bornholm?

My tak! Z tej okazji nasza ekipa w składzie Cezary, Pauli i Dakota, spakowała swój dom na kółkach (Kamperinho) i rozpoczęła podróż po Skandynawii od tej małej i różnorodnej duńskiej wyspy. Już na wstępie tego tekstu z całego serca (a nawet 3 serc!) polecamy Wam Bornholm, jako cel wakacyjnej podróży. To zabawne i trochę głupio się przyznać, ale naprawdę nie spodziewaliśmy się, że będzie aż tak bajecznie.

Duńska legenda mówi, że kiedy Pan Bóg tworzył półwysep skandynawski wrzucił do morza wszystkie resztki i odłamki, które mu zostały i tak powstał Bornholm! O dziwo jest w tym zaskakująco dużo prawdy i zdążyliśmy się o tym przekonać podczas naszej dwudniowej, objazdowej wycieczki po wyspie.

Tak właściwie to mieliśmy wrażenie, że jest ona mieszanką naszych różnych wspomnień z całego świata, i tak chorwackie plaże przeplatały się z urokiem polskich, nadmorskich miasteczek, a skaliste pagórki pełne owiec przywodziły na myśl szwajcarskie wioski.

Wiemy już, że te 2 dni były jak lizanie przez szybę sklepu z cukierkami, czyli jednym słowem, jeżeli możecie, zostańcie na Bornholmie dłużej. Na szczęście udało nam się zaplanować Bornholm w wersji express wspólnie z Tomkiem z Bornpol.

Prom dobił do Ronne i na dzień dobry odwiedziliśmy duńskiego weterynarza. Tomas w swoim piaskowym polo i oliwkowych bojówkach wyglądał jak żywcem wyjęty z programu Animal Planet. Żadne tam białe kitle i poważne miny. Za to na nasze „this is emergency!”, z uśmiechem odpowiedział „great!” i zaprosił nas do swojego gabinetu. Cała historia zakończyła się bez ofiar, a Dakota ma się dobrze, jest tylko mocno obrażona z powodu plastikowego kołnierza, który do dziś musi nosić.

Faktem jest, że korzystanie z usług weterynarza nie jest tutaj tanią zabawą, ale nasze obawy, co do przymusu sprzedania Kamperinho, żeby być w stanie zapłacić za zastrzyki Dakoty, na szczęście się nie sprawdziły. Ronne to nadmorska miejscowość z dużym portem, w którego pobliżu znajdziecie informację turystyczną, gdzie dostępne są wszystkie niezbędne mapy i poradniki.

Śledźcie dalszą relację z naszej wyprawy na Bornholm! Materiały znajdziecie tutaj oraz na Facebooku

Bonus Card
Zapisz się do newslettera
Adres email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *