Aktywny wypoczynek na Bornholmie

Bornholm, który na ogół kojarzony z aktywnym wypoczynkiem pod żaglami i na rowerze, okazuje się być miejscem, gdzie zrealizować można niemal każdą formę aktywności sportowej. Z oczywistych względów prym wiodą sporty wodne. Bornholm słynie ze znakomitych warunków zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących nurków.

Sporty wodne na Bornholmie

Tam, gdzie ze względu na silny wiatr nie pojawią się płetwonurkowie, doskonale odnajdą się miłośnicy windsurfingu i kitesurfingu – wyczynowe ewolucje wytrawnych surferów to częsty w sezonie widok wzdłuż wszystkich piaszczystych plaży wyspy.

Coraz większą popularnością, również wśród naszych rodaków, cieszy się kajakarstwo morskie. Po sporą dawkę adrenaliny warto wybrać się nad jeziorko Opalsø (dawna odkrywka), gdzie na odważnych czeka tam szaleńczy, prawie 300-metrowy zjazd na linie z wysokiej na 50 metrów krawędzi urwiska.

Pola golfowe na Bornholmie

Golf to kolejna forma rekreacji, która za sprawą wymarzonych wprost warunków ściąga na Bornholm rzesze miłośników z całej Europy. Cztery osiemnastodołkowe pola osadzone w bajkowych sceneriach wśród drzew, skał, stawów i hektarów przyciętej z dokładnością co do milimetra szlachetnej trawy, są miejscem zmagań setek zawodników na odbywającym się w sierpniu turnieju Bornholm Open.

Na wyspie działa również kilka stadnin konnych oferujących przejażdżki po wyznaczonych drogach, zaś szlaki konne często towarzyszą drogom rowerowym. Atrakcją dla najmłodszych kandydatów na dżokejów są łagodne koniki islandzkie. Przejażdżka na koniu wzdłuż łagodnego, zielonego wybrzeża i piaszczystej plaży między Ronne i Hasle należy do niezapomnianych przeżyć, również dla obserwatorów.

Bonus Card
Zapisz się do newslettera
Adres email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *